To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum RapDuma.pl - Polski rap, polski hip-hop
Forum RapDuma.pl - jedno z najstarszych i największych for hip-hopowych w Polsce. Polski rap w najlepszej odsłonie. Znajdziesz tutaj newsy ze świata polskiego rapu, wywiady, obszerne artykuły dotyczące rejestracji dźwięku, recenzje i wiele więcej.

Studio - Lexicon Lamda + słuchawki

lolnaz - 2013-06-15, 20:01
Temat postu: Lexicon Lamda + słuchawki
Siema,

składam sprzęt i po prostu już nie ma opcji,żeby starczyło na monitory,bo jakieś ludzkie są strasznie drogie, dlatego przejściowo chcę robić wszystko na słuchawkach (nie martwcie się, przez 2 lata wszystko będzie szło do szuflady, a jak już zrobię coś sensownego to nie pożałuję 40 ziko na mix i master).

No i Lexicon ma jakieś wejście na słuchawki ale to 1/8" , a moje słuchawki 1/4". Raczej użycie przejściówki to strzał w stopę, dlatego zastanawiam się czy podłączenie słuchawek pod jedno wyjście skoro i tak będę nagrywał w mono będzie hulać?

dojo48 - 2013-06-17, 22:46

Dlaczego strzał w stopę? Nie kumam. Używanie przejściówki do słuchawek to chyba normalna sprawa
lolnaz - 2013-06-18, 14:01

Nigdy nie używałem, ale wydaje mi się,że strata na i tak już słabej jakości będzie znaczna.
dojo48 - 2013-06-19, 11:30

Strata na jakosci jest praktycznie nieslyszalna. Przejsciowka kosztuje grosze wiec sprobuj. Jak bedziesz niezadowolony to wtedy kombinuj, ale ja korzystam z przejsciowki caly czas i uwazam, ze one wlasnie do tego sluza :) Pozdrawiam