Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Polski RAP W.E.N.A. odpowiada na zarzuty słuchaczy

W.E.N.A. odpowiada na zarzuty słuchaczy

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 11:57:22, 03 listopad '17r.

Wiele kontrowersji wzbudziła ostatnia akcja promocyjna rapera.

Konsumpcjonizm, pogoń za trendami oraz siła mediów - ten problem przedstawił W.E.N.A na swojej akcji promocyjnej. Raper dostał wiele pozytywnych, ale też negatywnych komentarzy, na które postanowił odpowiedzieć w długim poście. Odnosi się również do przyczyn zniknięcia z mediów oraz przyznaje, że sam jest częścią tego konsumpcjonizmu.

"Widzę, że moje ostatnie działania w mediach społecznościowych wywołały wiele skrajnych komentarzy. Chcę Wam wyjaśnić o co chodzi. Przede wszystkim cieszę się, że skłoniłem Was do dyskusji, mam nadzieję, że część z Was również do refleksji. Taki był mój cel. Usunąłem kontent z mediów, gdyż od dawna nie tworzyłem nic muzycznie. W związku z czym niewielu odbiorców wracało na nie w celach muzycznych. Usunąłem także możliwie najwięcej kontentu z YouTube i SoundCloud, aby odbiorca, który mimo wszystko próbował sobie przypomnieć moją muzykę - nie mógł. Dlaczego? Żeby zwrócić Waszą uwagę. Uważam, że media społecznościowe w pewien sposób zastępują naszą pamięć. Umieszczamy na nich nasze zdjęcia, opisujemy odczucia i znajdujemy dowody tego, co miało miejsce kiedyś. Odniosłem wrażenie, że wielu z nas poza nimi nie dba o to, aby pamiętać. Po co, skoro możemy zawsze wziąć do ręki telefon i przypomnieć sobie, co robiliśmy dawniej? W oparciu o to założenie powstał mój nowy album. Uważam, że to zjawisko dotyczy bardzo dużej części z nas, również mnie. Oświadczenie video miało na celu zwrócenie Waszej uwagi na to, że otaczająca nas rzeczywistość nie skłania do refleksji nad przeszłością. Tempo życia oraz presja społeczna są na tyle duże, że często przysłaniają nam (mi też) to, co moim zdaniem jest ważne. Nie krytykuję konsumpcjonizmu. Byłem, jestem i będę jego częścią, tak samo jak większość z nas. Tak jak pisałem w poście z nowym klipem - tu nie chodzi o mnie. Chodzi o nas wszystkich. O zjawisko niepamięci, które zainspirowało mnie do napisania nowej muzyki"

Raper obecnie wydaje swój kolejny album o tytule "Niepamięć", który ukaże się już 1 grudnia 2017 roku nakładem Wyższe Dobro.

#TAGI

#W.E.N.A.
×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów