Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Polski RAP Otsochodzi i jego Nowy Kolor - pójście na łatwiznę czy zabawa muzyką?

Otsochodzi i jego Nowy Kolor - pójście na łatwiznę czy zabawa muzyką?

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 11:42:29, 14 listopad '17r.

Chyba wszyscy pamiętamy moment wyjścia pierwszego singla "Nowy Kolor".

Ogromna fala hejtu i mniejsza część propsów - tak statystycznie można określić odbiór utworu. Młody Jan kojarzony jedynie z uliczną, oldschoolową stylówką poszedł totalnie w obecną Ameryczkę. Jedni uważali to za spory regres oraz to, że poszedł za trendami - na łatwiznę. Byli również i tacy, co uważali, że jest to po prostu zabawa muzyką, a z racji tego, że raper ma otwartą głowę i swoje skille już udowadniał na poprzednich projektach - mógł to zrobić. Konwencja bardzo luźnego kawałka, który jakby nie patrzeć to wpada w ucho, podzieliła słuchaczy na dobre. Pytanie, czy dobrze postąpił artysta, nasuwa nam się od razu i warto może wyjaśnić sobie całą dziwną otoczkę rapera.

Warto też dodać, że sporo raperów udzielało się w temacie. Między innymi Kali ostro wypowiedział się o poczynaniach Jana, który lekko sugerował mu zakończenie kariery rapowej.


Ale po co ta zmiana stylówki?

Bardzo duże grono słuchaczy zadaje sobie to pytanie. W momencie, gdy światło dzienne ujrzał teledysk do numeru "Tel3f0ny", zniesmaczenie "Nowym Kolorem" tylko i wyłącznie narastało. Obawiam się, że nawet zagorzali fani Młodego Jana mogli już się zastanawiać czy warto w ogóle będzie kupić nadchodzący materiał. Ale nastąpił przełom. Co prawda - nie na płycie. Chodzi tutaj o singiel tworzony pod szyldem Reeboka - "Szacunek Za Klasyk". I faktycznie Otsochodzi odzyskał swój szacunek, pokazując, że nie zapomniał o starej szkole.


Liczby pokazują, czego ludzie wolą słuchać?

Co jak co, ale Otsochodzi - świadomie lub nieświadomie - pokazał nam też pewną interesującą rzecz. A mianowicie odbiór statystyczny poszczególnych singli. Na tę chwilę "Nowy Kolor" posiada 14 milionów wyświetleń, gdy kompletnie inny stylowo utwór "Szacunek Za Klasyk" jedynie 1,7 miliona. I tutaj nie ma wyjątku, ponieważ oba mega wpadają w ucho. Są jedynie zrobione w innej konwencji stylistycznej. Młody Jan pokazał, że tak naprawdę opłaca się robić nową szkołę - co pokazały wyżej wymienione liczby.


Czego można się spodziewać na całej płycie "Nowy Kolor"?

Obawiam się, że tego i tego. Moim zdaniem dobre jest to, że Otsochodzi nie stoi w miejscu i idzie w nowe rejony stylistyczne, ale na pewno czuł, że może spotkać się z wielkim oburzeniem za nową szkołę. Zwłaszcza, że jest to mocny reprezentant oldschoolowego sznytu. Warto będzie sprawdzić cały materiał, ponieważ wszyscy wiemy, że Jan to dobry raper oraz solidny zawodnik. Potrafi zaskoczyć, ale przy tym nie ujmując sobie umiejętności. Czasem coś lekkiego i świeżego jest również dobre na albumach, więc nie obrażajmy się przez jeden czy dwa single, które niekoniecznie mogły nam przypasować do gustu. Poczekajmy do premiery, a potem oceńmy całość.

×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów