Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Polski RAP Gorące premiery rapowe w chłodny listopad

Gorące premiery rapowe w chłodny listopad

KOMENTARZY: 3
Marcin Nowak Marcin Nowak, 14:00:00, 10 listopad '17r.

Co nas czeka w tym miesiącu?

Bardzo wiele gorących premier. Sprawdźcie sami. Kolejność poszczególnych dni przypadkowa.


Już jutro - 10 listopada!

ReTo - "K R U K"Pierwsza debiutancka i legalna płyta rapera z Pruszkowa. Przede wszystkim możemy się na niej spodziewać... legalnych bitów ;) Single zdobywają niemałe liczby wyświetleń, więc zainteresowanie jest całkiem spore, chociaż nas do końca same teledyski jeszcze nie przekonały. Sam ReTo tłumaczy tytuł albumu oraz to, co go będzie odróżniać od dotychczasowej twórczości rapera, w tym krótkim wywiadzie.


Pjus - "Słowowtóry"Pierwszy ghostwriterski album w Polsce!

SŁOWOWTÓRY – (neol.) synonimy, alternatywne sposoby wypowiedzi (por. sobowtóry i słowotwórstwo)

Tak o tym wyjątkowym projekcie, w który zaangażowanych zostało ponad 20 artystów mówi sam Pjus: ”Po albumie Life After Deaf doszedłem do twórczo-zdrowotnej ściany. Pal sześć mój sztuczny słuch, akurat on działa nieźle, ale głos niestety zaczął niedomagać, a każde kolejne nagrywanie stało się po prostu czasowo-fizyczną katorgą. Co teraz? Jestem chłopakiem z osiedla i wiem, że jak nie drzwiami, to oknem! Za namową Łukasza Stasiaka stworzyłem pierwszą w Polsce (?) ghostwriterską płytę – trochę taka odwrócona idea albumu producenckiego, gdzie zamiast “rozdawania” bitów zapraszam ludzi, by wykonali moje teksty. Więc wymyśliłem i napisałem wszystkie wersy, wybrałem do nich muzykę, zaprosiłem gości.”


Wiatr - "Mati Wiatr""Mati Wiatr" to album na którym będzie można usłyszeć wszystkie najpopularniejsze kawałki Wiatra, a także premierowe numery przygotowane specjalnie z myślą o tej płycie. KOOZA odpowiedzialny za najlepsze teledyski rapera zadbał również o oprawę graficzną krążka.


Adi Nowak & barvinsky - "Ćvir"Adi Nowak jest przedstawicielem nowej generacji raperów, którzy zrywają z modnymi i utartymi konwencjami panującymi zarówno w polskim, jak i amerykańskim hiphopie. Jego styl wnosi powiew świeżości do rodzimej sceny, zarówno pod względem formy, jak i treści. Swój przekaz adresuje do słuchaczy, którzy lubią zatrzymać się, popatrzeć na wszystko z dystansem i podjąć w sposób niebezpośredni próbę refleksji nad tym, co się dzieje dookoła. Adi Nowak wpisuje się w poczet raperów Asfalt Records, idących własną ścieżką na szczyt.


"Pomaganie rąk nie brudzi"„Pomaganie rąk nie brudzi” to charytatywny projekt muzyczny stworzony przez Patryka Więckowskiego, który jest założycielem organizacji charytatywnej(o tej samej nazwie). Każdy uczestnik projektu dograł się charytatywnie. Dochód, ze sprzedaży projektu zostanie przekazany na karmimypsiaki.pl i fundację „Dbamy o Młodych”.


Za tydzień - 17 listopada!

Bonus RPK & Arczi Szajka - "Eksperyment""Eksperyment" to wspólny album reprezentanta warszawskiej Ciemnej Strefy - Bonusa RPK, oraz Arcziego z krakowskiej ekipy Szajka. W warstwie muzycznej raperzy nie bali się eksperymentów, dzięki czemu na płycie znalazły się nagrania w stylistyce, w której do tej pory trudno było szukać Arcziego i Bonusa.


Kafar Dix37 - "Panaceum 2: Trzeba Żyć""Panaceum 2: Trzeba żyć" to kontynuacja albumu, który otrzymał w 2017 roku status Złotej Płyty. Nowy krążek to charakterystyczne dla Kafara bezkompromisowe opisy otaczającego nas świata, pełne osobistych przeżyć rapera oraz jego własnych spostrzeżeń. Na płycie usłyszymy muzykę takich producentów jak PSR, Larkin, Fame Beats, Tune Seeker, Klimson, RX, Urban, MillionBeats oraz Małach. Całości brzmienia dopełniają scratche, które wykonał DJ Gondek.


Rymcerze - "Nie zmarnuj swojego życia"Płyta jest podsumowaniem dotychczasowej działalności projektu o charakterze profilaktycznym pt. „Nie zmarnuj swojego życia”. Od 2013 roku Bęsiu i DjYonas poruszyli serca 260 tys. młodych ludzi na spotkaniach w ponad 400 placówkach edukacyjnych w Polsce i na świecie. Album składa się z 14 utworów. Inspiracją do napisania piosenek były historie opowiedziane przez uczniów podczas działalności projektu w szkołach. Gościnnie pojawiają się tez jedni z najpopularniejszych raperów w Polsce: Tau oraz Zeus. Swojego głosu udzielili m.in.: finalista The Voice of Poland Mateusz Krautwurst, TaLLib (artysta Sony Music). Do płyty zostało zrealizowanych 6 teledysków.


Sarius - "Antihype"Po bardzo dobrze przyjętych ostatnich projektach, Sarius powraca z kolejnym albumem, jednocześnie startując z własnym kanałem YouTube pod nazwą "Antihype". Tak też będzie nazywała się ta płyta, która została w całości wyprodukowana przez Gibbsa i będzie zawierać 14 numerów. Oprócz gospodarza usłyszymy na niej pięciu skrajnie odmiennych gości.


Karwel - "Talent Lub Normalność"Mijają trzy lata od "Niepotrzebne Skreślić". Nadszedł czas na kolejny album Karwela. Lekter Records z dumą prezentuje "T.L.N.", płytę dojrzałą i dopracowaną jak mało który tytuł na polskim rynku rapowym.


Emes Miligan - "Self-Made Man"Legalny, solowy debiut Emesa Milligana pt. "Self-Made Man" to głównie opowieść o uporczywym dążeniu do realizacji własnych celów; intensywnych, na różnych płaszczyznach, relacjach damsko-męskich oraz o kwestii samorozwoju. Różnorodne inspiracje, przy szerokim wachlarzu umiejętności artysty przenoszą nas w muzyczną pozdróż, która zmierza od cięższych rapowych brzmień przez elektronikę aż do lekkich podkładów zahaczających o soul czy r'n'b. Spoiwem tych wszystkich elementów jest natomiast elastyczne flow i głos Emesa. Za wszystkie wokale oraz produkcję numerów na albumie, jak wskazuje sam tytuł, odpowiada tylko i wyłącznie Emes Milligan!


Za dwa tygodnie - 24 listopada!

Paluch - "Złota Owca"Materiał będzie cięższy od swojego poprzednika, zarówno w warstwie lirycznej jak i muzycznej. Paluch porusza się między życiem prywatnym, rodzinnym często schodząc na tematy osiedlowe. Tytuł albumu oznacza przeciwieństwo do przysłowiowej czarnej owcy. Złota Owca to przywódca stada, głowa rodziny, dobry duch. Album zostanie wydany nakładem BOR Records.


Arab - "Kosmos""Kosmos" to czwarty projekt a zarazem pierwszy longplay i legalny debiut Araba. Płyta składa się z 16 numerów, a za warstwę muzyczną w całości odpowiada Homex. Artysta w niezwykle dojrzały sposób przedstawia zmiany jakie potoczyły się w jego życiu od programu "Żywy rap", po udany debiut w MMA. Raper łącząc swoje pasję pokazując, że muzyka idzie w parze ze sportowym charakterem. Arab to entuzjasta spokojnych brzmień, który zabierze Was w podróż po swoim "Kosmosie".


Otsochodzi - "Nowy Kolor"Chyba najlepiej opisze to sam Młody Jan: "Złapałem się na tym wychodząc - jak każdego dnia - z domu. Kiedy o godzinie 9:00, potrzebujesz jak niczego innego energii i motywacji do działania... Odpalam na smartfonie swoją playlistę i w tym momencie uświadamiam sobie, jak wielki wpływ na resztę mojego dnia ma to, co właśnie włączyłem. Chce szybszego tempa, pozytywnych emocji. Dlatego powstał "Nowy Kolor". Zabawa konwencją, odejście od ciężkiego stylu - pozostając przy tym nadal starym Jankiem."


DonGURALesko - "Dom Otwartych Drzwi"Dziewiąta studyjna płyta Donguralesko, przedstawia 15 nowych i zupełnie świeżych utworów. Za brzmienie albumu odpowiadają na stałe współpracujący z artystą The Returners, duet White House oraz nowa twarz na rynku Tailor CUT!

A Wy na co czekacie najbardziej?

×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów