Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Teledysk Proceente/Metro - Apanaże

Proceente/Metro - Apanaże

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 12:00:00, 17 listopad '17r.


Prezentujemy teledysk "Apanaże", pierwszy singiel zapowiadający album Proceente/Metro "Kolej Podziemna". 


Utwór został zrealizowany w Honolulu Studio, mixem zajął się Metro, a za master odpowiada Marcin Cichy ze Skalpela. Teledysk powstał we współpracy Lecisz Na Ryj Film Studio oraz Dobrekino Studio. Premiera płyty "Kolej Podziemna" zaplanowana jest luty 2018.

Proceente to hip-hopowa osobowość i jeden z ostatnich raperów, którzy nie targetują swojej muzyki, stawiając na szczery przekaz i partnerską relację ze słuchaczem. W jego twórczości próżno doszukiwać się afirmacji szołbiznesu oraz cynicznych zabiegów marketingowych. Reprezentant Dolnego Mokotowa wciąż potrafi nazywać rzeczy po imieniu i podążając za reporterskim instynktem, nie odwraca oczu od tego, co dzieje się dookoła. Nagrywa rap z perspektywy zwykłego człowieka, przesiąknięty aktualnym komentarzem do spraw bieżących, pełen niesztampowych obserwacji i odważnych refleksji. W utworach Proceente każdy może odnaleźć cząstkę samego siebie. Reprezentant Lavoholics konsekwentnie kieruje swój rap do rówieśników, również tych niekoniecznie odnajdujących się wśród dzisiejszych propozycji muzycznych oraz koneserów, którzy szukają w hip-hopie czystej, nie zmanierowanej, pozytywnie inspirującej zajawki. Proceente, będąc w najlepszym momencie swojej twórczości, do współpracy przy nowym projekcie zaprosił Metro, błyskotliwego producenta, który ma na swoim koncie kolaboracje z czołowymi wykonawcami z Polski oraz zza Oceanu. 
 
Proceente i Metro połączyli hip-hopowe moce, a efektem ich wyjątkowej współpracy jest album "Kolej Podziemna". Obaj urodzili się w szalonym roku 1981, przez szereg lat muzycznej działalności wypracowali niepodrabialne style, a że nieobca jest im praca dziennikarzy radiowych, stworzyli płytę będącą zbiorem muzycznych reportaży, miejskich relacji i dźwiękowych felietonów. "Kolej Podziemna" to album mocno osadzony w rzeczywistości, ale nagrany z wiarą, że prawdziwy hip-hop może zwyciężyć. Każdy z utworów na albumie to osobna, zapadająca w pamięć opowieść. Tracklista krążka podzielona jest na strony Jasną oraz Ciemną, odzwierciedlające zmienne stany umysłu autorów. Na krążku znajdziecie to, czego tak bardzo brakowało koneserom gatunku we współczesnej muzyce - soczyste brzmienie hip-hopu z najwyższej półki od Metro oraz bezkompromisowe i zabójczo ponadczasowe linijki od Proceente. 

Duet znajduje się obecnie w życiowej formie; artyści zapowiadają, że ich wspólny projekt będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w hip-hopowym kalendarium na rok 2018.

×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów