Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Polski RAP Kacper HTA: Rap wygląda jak korporacja i opiera się na wyścigu szczurów.

Kacper HTA: Rap wygląda jak korporacja i opiera się na wyścigu szczurów.

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 09:16:26, 08 styczeń '18r.

W ubiegłe lato raper wypunktował wszystkich raperów z kradzioną stylówką.

Mocne kopiowanie inspirowanie się wpływami zza granicy jest wszechobecne w polskim rapie. W czasach, gdy słuchacz zorientował się, że wszystko przychodzi z 2-3 letnim opóźnieniem z USA, raperzy przeskoczyli na bliższe kraje z Europy. Francuskie klimaty należą obecnie do tych najczęściej kradzionych inspirowanych przez naszych MC. Kacper HTA w ostatnim wywiadzie dla rap-news.eu tłumaczy to wprost.

"Zawsze z zachodu przychodzą inspiracje i te fajne i te chujowe. W tym wypadku poszły trochę bardziej chujowe."

Ciekawie też opisuje obecną polską scenę.

"Rozmawialiśmy z chłopakami z Hemp Gru i mówiliśmy, że teraz jest Pop-Hop, bo serio nie różni się to niczym. Rap zaczyna trochę wyglądać jak korporacja, gdzie ludzie nie chodzą w garniturach tylko w dresach, ale generalnie opiera się to na tym samym wyścigu szczurów, budowaniu sztucznych hitów. Szacunek i te wszystkie rzeczy, w które myśmy wierzyli"

Według rapera część weteranów sceny świadomie podczepia się pod młodych raperów, m.in. propsując ich nagminnie w wywiadach.

"Hype tworzy się wokół łebków. Lepiej ich przytulić do swojej ekipy, wytwórni czy gdziekolwiek, niż z nimi jechać, bo można jeszcze na nich zarobić. Odwróciła się kolej rzeczy. My jak byliśmy młodzi marzyliśmy, żeby rapować jak Molesta, żeby być jak Zipera i te starsze wygi, a teraz starzy na odlotach, którzy wiedzą, że są u schyłku kariery chwytają się małolatów, którzy mają teraz przyjęcie"

Raper dobitnie o braku stylu mówi w tym kawałku, który przyjął się bardzo dobrze:A tutaj pełny wywiad:

×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów