Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Polski RAP Najpopularniejsi raperzy 2017 roku

Najpopularniejsi raperzy 2017 roku

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 14:00:00, 05 luty '18r.

Który raper wypuścił w zeszłym roku najpopularniejsze single? Czy jesteś pewien, że wymienisz TOP10 i ani razu się nie pomylisz?

Kolejna część naszego podsumowania singli na YouTube w roku 2017 poświęcona jest właśnie najpopularniejszym raperom 2017 roku. Powinniście mieć na uwadze, że mówimy o singlach z całego roku, nie biorąc pod uwagę sprzedaży itd - dlatego też niektóre pozycje mogą Was mocno zdziwić.


Kto wypuścił najwięcej singli?

Zanim przejdziemy do wyświetleń sprawdźmy, kto był najaktywniejszy jeżeli chodzi o utwory promujące płyty, trasy itd. W zestawieniu zliczamy wszystkie projekty, w których brał udział raper, nie liczymy jednak występów gościnnych. Np. wśród singli Popka liczymy numery solowe, numery stworzone z innymi raperami (ale nie takie, na których pojawił się gościnnie) oraz projekt z Sobotą i Matheo, czyli Trzech Króli.

I tak, skoro jesteśmy już przy Popku - okazuje się, że ten już trzeci rok z rzędu jest bardzo aktywny na YouTube - w tym roku pojawiło się aż 29 singli promujących rapera/celebrytę/osobę Popka oraz jego muzykę. Nie bez powodu mówimy właśnie o nim - jak się przekonacie w dalszej części tekstu, Popek nadal jest bardzo popularną postacią w polskim rapie.

Być może zaskoczeniem będą dla Was dwa kolejne miejsca - czyli Toczek i TPS. Ten pierwszy wydał najpierw płytę “Na Granicy Szaleństwa’ pod szyldem District AREA, następnie uruchomił swój własny projekt mixtape’owy oraz promował wspólną płytę z Białym - stąd aż 22 single. Z kolei TPS był bardzo aktywny solowo, jak i we współpracy z Dackiem, uczestnikiem konkursu organizowanego przez TIW Music.

TOP5 najczęściej publikujących single raperów prezentuje się następująco:

Popek - 29 singli
Toczek - 22 single
TPS - 20 singli
Quebonafide - 18 singli
Kaen / Filipek/ Tomb - 17 singli


Kto zgarnął najwięcej wyświetleń?

Większość z Was zna najpopularniejsze numery poprzedniego roku. Czy wiecie jednak kto zebrał najwięcej wyświetleń samych singli na YouTube?

Większość TOP5, a nawet TOP10 wymienilibyście pewnie bez pomyłek. Są jednak co najmniej dwie pozycje, które mogą Was zadziwić.

Po pierwsze - PlanBe, którego popularność w tym roku wręcz eksplodowała. Ponad 60 milionów wyświetleń - to brzmi bardzo dobrze, zwłaszcza kiedy weźmiecie pod uwagę, że w 2016 roku jego single zebrały niespełna 900 tysięcy wyświetleń. To chyba największy wygrany tego roku jeżeli chodzi o rapowy YouTube.

Drugą osoba, którą może Was zaskoczyć jest przez wielu już skreślony Popek. Okazuje się, że zliczając wszystkie jego utwory oraz single z projektu “Trzech Króli” zebrał on prawie 60 milionów wyświetleń. To pokazuje, że za wcześnie by ogłosić koniec kariery - od trzech lat raper utrzymuje się w czołówce i nic na razie nie wskazuje by miało się to zmienić.

Quebonafide - 209 046 144 wyświetleń
PlanBe - 68 573 385 wyświetleń
Popek - 57 758 433 wyświetleń
Paluch - 54 244 972 wyświetleń
Bedoes - 51 024 619 wyświetleń
Białas - 45 862 791 wyświetleń

TOP5 to za mało? Sprawdź większe zestawienia na stronie www.rapraport.pl/raperzy2017.

×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów