Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Polski RAP Matheo: Trzeba się podwójnie napracować i potrójnie tłumaczyć, żeby przebijać z nowymi pomysłami.

Matheo: Trzeba się podwójnie napracować i potrójnie tłumaczyć, żeby przebijać z nowymi pomysłami.

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 08:47:52, 08 luty '18r.

Matheo słusznie wypowiada się na temat oryginalności.

Producent celnie punktuje problem dzisiejszych czasów, a mianowicie - brak własnego gustu oraz zdania na temat danej twórczości. Ludzie słuchają tylko tego, co modne i ma dużo wyświetleń. Z jednej strony nie należy się temu dziwić, gdyż nie każdy ma czas na przekopanie się przez zalew popularnej, aczkolwiek nie zawsze ambitnej muzyki. Sprawdza się tylko to, co ma porządną promocję i jest w karcie "Na Czasie".

Post Matheo na FB (pisownia oryginalna):
"Uważam, że jest potwornie zaściankowe i głupie, chwalenie i wspieranie kogoś, kto robi "ameryczkę", tłumacząc, że w ameryczce robi się najlepszą muzykę. Gówno prawda (tu oczywiście temat rzeka ale wiem co mówie :)). To co, zamiast swojej muzyki, trzeba robić cudzą, bo słuchacze nie posiadają własnego gustu ? (A niby to ja robię muzykę pod publikę :)) Po prostu jesteśmy zakompleksionym narodem z syndromem sztokholmskim (w sumie amerykańskim), zakochanym w kserokopiarach i to w każdym gatunku muzyki. Trzeba się podwójnie napracować, i potrójnie tłumaczyć, żeby przebijać z nowymi pomysłami, przy takim stanie świadomości naszego kraju. Tyle czasu minęło, a tu dalej sto lat wiadomo za kim. Wszystkie kraje naokoło nas, kombinują z własnym brzmieniem, a my dalej wpatrzeni jak debile w te stany, a prawda jest taka, że w tych wyidealizowanych stanach w dupie mają jakieś kopie siebie i jeśli ktoś ma ambicje zaistnieć na świecie, w jakimś popularnym gatunku, to tylko z brzmieniem którego tam nie ma.To jest przecież logiczne. Myślę, że już pomału jest czas na to, żeby to sobie uświadomić i przestać ślepo umniejszać temu, co polskie bądź nieoczywiste. Wierzę, że jak się znajdzie więcej takich dumnych i romantycznych kosmitów jak ja i w końcu przeważymy szalę kompleksów, bo tyle jest jeszcze ciekawych brzmień i stylistyk zwłaszcza na wschodzie europy, że poezja. Polecam się w to zagłębić i nie patrząc na kolegę czy koleżankę pomyśleć zwyczajnie czy się podoba :) Pozdro"

Również apelujemy o bycie... sobą. To, że Twoje gusta są inne niż wszystkich nie znaczy, że jesteś gorszy. Wręcz przeciwnie w większości wypadków ;)

#TAGI

#Matheo
×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów