Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Polski RAP JNR - jeden z bardziej niedocenianych raperów?

JNR - jeden z bardziej niedocenianych raperów?

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 14:09:38, 16 luty '18r.

Jeden z bardziej niedocenionych, a nawet można powiedzieć, że najbardziej.

Dlaczego? Wystarczy sobie odpalić jego najnowsze wydawnictwo i posłuchać muzyki oraz skonfrontować to z liczbą wyświetleń. Okej, to prawda. Aż dwanaście lat? To sam raper niestety zwlekał z materiałem, co też tłumaczy w "Preludium" swojego krążka. Sporo ludzi obawiało się, że w 2018 roku usłyszym poziom z wcześniejszych lat i nie będzie to takie świeże. Co ciekawe, okazało się zupełnie odwrotnie. JNR również jest odpowiedzialny w większości za produkcje na swoim albumie, które są utrzymane w klimacie mocnej, newschoolowej 808'mki, jednak z dosyć świeżym vibem. Ciężkie przesterowane dźwięki to sporo dodatkowych harmonicznych, które naprawdę robią robotę na tym albumie. Wiem, że to się słyszy bardziej pośrednio, ale zaufajcie mi. To ma ogromny wpływ na odbiór - brzmienie projektu.


Czemu taki niedoceniany?

JNR był jednym z Młodych Wilków edycji z 2015 roku, który to świetnie sobie poradził i nawet można powiedzieć, że trochę hype'u zgarnął, lecz wiadomo, że furorę to i tak robił Wac Toja ze swoimi refrenami i niepowtarzalną stylówką. Jego sylwetka przedstawia się jako ugruntowany w swoich niebagatelnych umiejętnościach techniczny raper, co też udowania jako jeden z dwóch gości na płycie "Ludzie Sztosy" duetu Dwa Sławy. Choć posturą przypomina Rick Rossa, to sposób w jaki składka linijki bliżej mu do Meek Milla - na szczęście tylko w jednym aspekcie, czyli technicznym. Poza tym ma bardzo agresywną stylówkę, niekiedy ludziom kojarzy się z Sariusem, ale to dobrze, bo takich konsekwentnych stylówek brakuje w Polsce.

Płyta "Movement" jest przesiąknięta szczerością, co dla wielu w newschoolu jest praktycznie niemożliwe. A jednak. Z drugiej strony można ponarzekać, że ta warstwa liryczna mogłaby być miejscami lepiej dopracowana, ale JNR dopiero wraca - jak sam to mówi na krążku. Jestem ciekaw jak mu w przyszłych latach pójdzie, bo chłop wyrobił sobie ogromne skille przez ten czas, gdy go nie było. A jakie jest Wasze zdanie?

Odsłuch jego albumu tutaj.

#TAGI

#JNR
×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów