Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Polski RAP Jak oceniać beefy oraz co wygrany zyskuje?

Jak oceniać beefy oraz co wygrany zyskuje?

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 14:00:00, 16 luty '18r.

Technika czy real-talk?

Świetnie poskładane linijki z gatunku punchline czy celne argumenty wobec przeciwnika? Co tak naprawdę się liczy w beefie i w którym momencie możemy uznać, że ktoś ma przewagę nad kimś? Dobre pytanie, na które... Nie ma odpowiedzi. Gdyby rap był olimpiadą i posiadał jakieś grono o nazwie "Jury", które miałoby decydujący głos w tych sprawach to być może mielibyśmy oficjalne wyniki pojedynków raperów. Jednak to ludzie tworzą swoje opinie za pomocą odrębnych poglądów oraz swojego gustu muzycznego. Taka prawda, nie tylko wersy się liczą w beefie, ale to jak tworzysz muzykę. Od jakości po ogólne brzmienie - to się liczy, gdyż wydajesz pełnoprawny utwór, z tą różnicą, że jest on skierowany w czyjąś stronę w niezbyt przyjemny sposób, czyli w postaci olbrzymiej ilości obelg. No właśnie, okazuje się, że wiele czynników ma wpływ na odbiór dissa, który Twój ulubiony raper wydał.


SB Maffija czy TPS - kto lepszy?

Wybierz sobie. Tak. Wybierz sobie, gdyż nie zdołasz udowodnić kto jest tak naprawdę lepszy. Target docelowy SB Maffiji oraz TPS-a po prostu się różni środowiskowo. Niby to dalej jest (chyba jeszcze jest, sam nie wiem, mamy 2018 rok) kultura hip-hop, ale i tak jedni i drudzy będą obrzucać się mięsem i krzyczeć na siebie, że jedni to hiphopolo, a drudzy zakute łby. To nie ma znaczenia. Teoretycznie to ten beef w ogóle nie ma znaczenia, jednak...


Komu ten beef się opłaca?

Każdemu z nich. Avi i Louis Villain zaraz wydają płytę, Białas również wspomina, że po POLONie nie chce zwalniać tempa i zaraz pewnie usłyszymy pierwszy singiel z nadchodzącego wydawnictwa, a TPS po raz pierwszy jest #1 na karcie na czasie... Robota zrobiona. Podobnie jak w przypadku beefu Filipka oraz Bedoesa - obaj zyskali na popularności, a ta w przypadku działalności w tworzeniu muzyki jest bardzo przydatna i po czasie pozwala zyskać więcej pieniążka.


Tak naprawdę to...

Rzadko kiedy spotykamy się z na tyle obiektywnym słuchaczem, którego gusta nie przeszkodziłyby w obiektywnej ocenie dwóch raperów konfrontujących się na mikrofonie. Nie oszukujmy się, widzimy obecnie tę sytuację w wielu wypowiedziach internautów w postach raperów na Facebooku. Uliczny nurt rządzi się swoimi prawami, a newschool prześciga się w tym, kto ma więcej hajsu. Ciężko przekonać pierwszych do drugich i tych drugich do pierwszych. Kiedyś ta kultura miała łączyć, a obecnie panujący hejt w internecie (który jest głównym środkiem do odbierania newsów z rapu, jak i obserwacji swoich ulubionych artystów) nie pozwala na to, aby stare czasy powróciły i ludzie chociaż trochę okazywali wobec siebie i innych szacunek. Gusta, guściki, ale jak mawiał Hirek Wrona: "Niech wygra hip-hop!".

#TAGI

#beef#rap
×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów