Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Felieton Tau x Edzio x Anatom, czyli Bozon Records

Tau x Edzio x Anatom, czyli Bozon Records

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 12:41:55, 04 kwiecień '17r.

Tau, a także jego podopieczni: Anatom i Edzio, czyli Bozon Records.

Bozon - nazwa wytwórni została zainspirowana cząstką elementarną o nazwie Bozon Higgsa, którego istnienia poszukiwał Wielki Zderzacz Hadronów w CERNie. Znalezienie tej cząstki miałoby rzekomo wyjaśnić powstanie Wszechświata, a nawet umożliwić podróżowanie w czasie, co jest oczywiście bzdurą. Tymczasem Bozon ten, zwany także boską cząstką, został odkryty przez Tau. Bozon oprócz promowania różnych gatunków muzyki, będzie zajmował się szeregiem innych, ciekawych inicjatyw, związanych z szeroko pojętą
sztuką.


Taki opis wytwórni dostajemy na stronie oficjalnej http://bozonrecords.pl/pl/firma/. I słusznie swoje założenia wypełnia. Przyjrzyjmy się natomiast poszczególnym sylwetkom:

Tau - raper, producent muzyczny, założyciel wytwórni Bozon Records. Więcej życiorysu i stopni kariery doczytacie na http://bozonrecords.pl/pl/artysci/tau/. W jego twórczości jasno i bez owijania w bawełne pojawia się przekaz - Bóg. Jest głęboko wierzącym katolikiem, od zmiany ksywy z Medium na Tau jego twórczość odbiegła od pytań filozoficzno-egzystencjonalnych. Teraz skupia się wokół wiary i nawracania innych. Stara się przekazać dobro, a także opowiada o sobie i swoich błędach - narkotyki, alkohol, przedmałżeński seks itd. Jest założycielem wytwórni, w której na tę chwilę jest trzech artystów włącznie z nim. Czy inni artyści są tak samo głęboko wierzący i ich twórczość jest niemalże taka sama, a target ten sam? Sprawdźmy to.


Anatom - właściwie Jakub Nowak ur. w Rabce-Zdrój 19.05.1993 r., raper. Niegdyś znany jako B.A.K.U.. Więcej na http://bozonrecords.pl/pl/artysci/anatom/.  Jego twórczość (jak i styl) także kręci się wokół tematu wiary i Boga. Ale nie nawraca on tak jawnie jak Tau. Pozwolę sobie zacytować słowa z z tego oto filmiku:  "i wiesz, i to jest takie moje pragnienie, aby opowiedzieć na tej płycie o moich odczuciach, a też o tym, że w życiu nigdy nie miałem takiej podstawy, żeby o tym myśleć, bo ja raczej nie żyłem w ten sposób, nie? Więc chcę się wystrzelać z tych negatywnych emocji, a opowiedzieć, że mimo wszystko mam dobre marzenia, mam dobre pragnienia, warto jest dążyć w tym kierunku (...) i to oprzeć wszystko po cichu o wartości katolickie, które są dla mnie istotne, ale nie wpychać tego, wiesz: UWIERZ W BOGA (...), bo Ci, którzy będą szukać w tym, to to odnajdą, a Ci, którzy nie będą, to nie będzie im to przeszkadzać." Tym zabiegiem na pewno zwiększa zasięg targetu, zachowując przy tym przekaz taki sam. Co do tych słów "UWIERZ W BOGA" nie chcę spekulować, ale brzmiało to tak, jakby wiedział, że Tau... czasem przesadza. Anatom wydaje się być osobą, która zachowuje złoty środek w swej twórczości.

EdzioPiotr Bylina (ur. 2 lipca 1995r.) – polski raper oraz freestylowiec pochodzący z Gdańska. Więcej na http://bozonrecords.pl/pl/artysci/edzio/. Freestyle'owiec w katolickiej wytwórni? Gdzie jeździł i cisnął równo ziomków i ich panny w wersach typu punchline? To dość kontrowersyjne. Oczywiście nie do końca. Można rozróżnić rywalizację od życia prywatnego i twórczości. Płyta z Filipkiem nie zawierała żadnego przekazu o wierze. Nakładem Bozon Records planuje on wydać swoje solo. Zobaczymy, co z tego będzie.

PodsumowującTau, jako "zagorzały katolik" bierze pod swoje skrzydła ludzi nie tylko tak głęboko wierzących jak sam on. Skupia się na różnorodności materiału wychodzącego od jego wytwórni. Jest to dobry krok w prowadzeniu własnej działalności muzycznej. Pomimo tego, że narzeka w swoich wywiadach na wielu raperów, którzy mają zły moralnie przekaz, to widać, że nie skupia się tylko na tych zagorzałych.

Jestem ciekaw, kto mógłby być następnym graczem w Bozon Records. A Wy? Co o tym sądzicie?×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów