Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Recenzja Kubson - Igła w stogu PCV

Kubson - Igła w stogu PCV

KOMENTARZY: 0
Remulus  Duma Remulus Duma, 23:33:54, 10 kwiecień '11r.


Nowy album warszawskiego rapera Kubsona to jeden z wielu dowodów na to, że underground ma się dobrze. Po "Materiale Numer Jeden" pora na kolejne solo pt. "Igła w Stogu PCV", produkcję, która zarówno w muzycznej jak i tekstowej formie zrodziła się z pasji jednego człowieka. 

Gdybym miał wymienić jeden numer, który szczególnie zapadł mi w pamięć po przesłuchaniu płyty to z pewnością byłby to "Mądry człowiek". Sample zabierające słuchacza kilkanaście lat wstecz i celnie wplatane "Mądry człowiek odszedł wtedy gdzieś" po każdej 8 - wersowej zwrotce wzmocnione energiczną trąbką dają kawałek, którego nie powstydziłby się nie jeden raper z mainstreamu. 

"Kilo artystów poproszę" to z kolei kawałek z prześmiewczym zabarwieniu. Jest to jeden z kawałków na którym Kubsonowi nie braknie dystansu. Tym razem szydera trafia w media, złote zęby czy wczuwających się "prawdziwych raperów".
Zdystansowane podejście to również utwór "Japgaleria". W kwestii samego nawijania Kubson trzyma równy poziom na całym albumie. Jednostajny ton warszawskiego MC może być odebrany przez słuchacza dość monotonnie, lecz w zamulających momentach górę bierze warstwa muzyczna. Bity bogate w szereg instrumentów i wyszukanych sampli są najmocniejszą stroną płyty. 

W większej części utworów Kubson porusza luźne tematy (np. "Burdel Czill", "Furtka"), nie znajdziemy głębokich przemyśleń czy moralizatorstwa, co jest właściwie słusznym wyborem. Raper przekazuje swój punkt widzenia i cieszy fakt, że nie próbuje uświadamiać, uczyć czy przekonywać, ograniczając się do uwalniania myśli.

Podsumowując "Igła w Stogu PCV" to album zajawkowy, stworzony dla pasji. Kubson prezentuje swoją osobowość w przyzwoitym stylu. Podczas słuchania kolejnych utworów czuć zaangażowanie w produkcję. Niski nacisk na promocję, a właściwie jej brak, spowodował, że projekt nie trafił do szerszego grona słuchaczy. W tej sytuacji szczerze zachęcam do sprawdzenia płyty i skonfrontowania własnego punktu widzenia z moją recenzją.

Ocena 7/10
Pisał: Robert Sikorski

×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów