Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Recenzja Człowień & Shot - "Do zobaczenia później"

Człowień & Shot - "Do zobaczenia później"

KOMENTARZY: 0
Remulus  Duma Remulus Duma, 23:29:07, 25 marzec '11r.


W okresie wydawniczego boomu obok dinozaurów rapu swoje projekty wypuszczają również wykonawcy undergrandowi lub mniej znani, ale posiadający już legalne produkcje na swoim koncie, tym razem są to reprezentanci Dolnego ŚląskaCzłowień i Shot. "Do Zobaczenia Później" to alternatywa w dobie braggowych klimatów i przedkładania formy nad treść.

Tworzenie według własnych upodobań i odrzucanie schematów to pozytywny oddźwięk tego albumu. Świadczą o tym takie utwory jak "Niezapominajka" czy "Nieoczekiwana zmiana miejsc". Szczególnie ten drugi, który pokazuje jak na prostym patencie można stworzyć całkiem ciekawy numer. Dla fanów "mocnych" wersów, pozdrawiania wrogów środkowym palcem i ciśnięcia słabych MC’s mam złą wiadomość. Nie usłyszycie tu kozaczenia i wywyższania, poza pojedynczymi punchami ("Iluzjoniści"). Kawałki są spójne tematycznie, a całość treściwa. Klipy promujące powstały do "Niezapominajki" i "Iluzjonistów". Jednak w tym przypadku nie należy kierować się zasadą o tworzeniu teledysków do najlepszych utworów z potencjalną siłą przebicia. Szczerym, ateistycznym wyznaniem okazuje się "Sumienista" stanowiący jeden z lepszych numerów, a na szczególną uwagę zasługuje kawałek "Nie muszę śnić" z genialnym wokalem młodej wokalistki Jazzy. Będąc przy gościnnych udziałach warto wspomnieć o udziale rapera Haju w tracku "Nigdzie nie jest za daleko". Cała trójka poświęca utwór tematyce koncertowania i podkreśla rapowanie dla pasji i zajawki. O barwę muzyczną zadbali głównie młodzi producenci ( Eten, Golden, Goofer, Mowglee, Haks, Brus, Art’em, Buli, Lolli ) oraz Dj Jarzomb, a całość okraszona jest skreczami i masą cutów. "Co cię ciekawi" po części przypomina "Medrców z kosmosu" Eldoki, lecz forma z jaką numer ten został wykonany nie pozwala mi zarzucić jakiegokolwiek powielania. 

Połączenie sił Człowienia i Shota to niewątpliwie słuszne posunięcie. Spora liczba ponadprzeciętnych kawałków sprawia, że produkcja może konkurować z płytami ze ścisłej czołówki. "Młode serca mimo daty w dowodach" stworzyły projekt z którego wypływa głód rapu i energia do dalszego tworzenia, dlatego szczerze zachęcam do nabycia płyty w wersji fizycznej. 

Ocena : 8/10
Pisał: Robert Sikorski

×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów