Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Polski RAP Dawidzior i usiłowanie zabójstwa?!

Dawidzior i usiłowanie zabójstwa?!

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 10:54:33, 11 maj '17r.

Dawid D., 31-letni raper ma odpowiadać przed sądem za kierowanie grupą przestępczą o charakterze zbrojnym (art. 258 § 3). Usłyszał zarzuty takie jak fałszerstwo dokumentów i podszywanie się pod funkcjonariusza policji, a także usiłowania zabójstwa. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. 

A dokładniej...

Chodzi o trzy napady w takim charakterze:

"Od Krzysztofa S. dostali broń, pistolet maszynowy Scorpion. Na Allegro kupili gwiazdę policyjną i etui na legitymację służbową, którą podrobili. W sklepie dla motocyklistów nabyli kominiarki i kamizelkę odblaskową z napisem Polska. Zmienili literki i wyszło słowo Policja. Do kompletu kupili trzy pary kajdanek" - tak podaje Gazeta Krakowska.

Zapewne wielu z Was wie o tych incydentach, więc do rzeczy. Raper nie utrzymywał się z rapu, ciężko mu było z jego własnymi interesami, więc przy sprzedaży klubu poznał nieodpowiednie towarzystwo. Po trzecim napadzie doszło do pierwszych zatrzymań, potem już było tylko gorzej. Dawidzior sam trafił za kratki i usłyszał wyżej wymienione zarzuty z art.258.

"Został on oskarżony o kierowanie grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, która okradała zamożnych ludzi. Część osób usłyszała już wieloletnie wyroki. Sam raper stanie przed sądem 15 maja 2017 roku" -  możemy wyczytać z Gazety Krakowskiej.

Raper tylko częściowo przyznał się do winy. Zaprzecza kierowaniu grupą przestępczą, ponieważ "nikt ją nie rządził". Podał śledczym jedno nazwisko. Bronił się tym, że był przez właściciela agencji towarzyskiej - Krzysztofa S. - szantażowany. A do samego zarzutu usiłowania zabójstwa nie przyznał się.

Teraz pozostaje nam czekać na kolejne informacje po 15 maja 2017 roku - dniu kolejnej rozprawy sądowej.#TAGI

#Dawidzior
×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów