Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Koncert/Impreza Relacja z wydarzenia Warsaw Challenge 2017

Relacja z wydarzenia Warsaw Challenge 2017

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 08:52:13, 17 maj '17r.

13 i 14 maja Fort Bema zamienił się w arenę zaciętej rywalizacji

najlepszych 
B-boyów na ś
wiecie.

Główną nagrodę m.st. Warszawy - 15 000 złotych - wytańczył japoński team Florriorz.
Wydarzenie przyciągnęło uczestników z całego świata, a także kilku tysięczną widownię, która zagrzewała tancerzy do walki.

 

Uczestnicy tegorocznej edycji Warsaw Challenge ponownie mieli okazję oglądać występy absolutnej światowej czołówki sceny breakdance. Do rywalizacji w głównym turnieju 5v5 stanęli m.in. zeszłoroczni zwycięzcy - amerykański skład Rockforce Crew, najlepsza brytyjska ekipa Soul Mavericks oraz Tekken Crew - zwycięscy francuskich eliminacji Warsaw Challenge. W Great 8 znaleźli się też Predatorz, czyli połączony skład tancerzy z Rosji i Kazachstanu, gwiazdorska ekipa z Japonii o nazwie Florriorz, Unstoppables reprezentujący Izrael oraz Hustle Kidz z Holandii. Polskę reprezentował znakomity team Polskee Flavour. Ekipy podzielone zostały na dwie grupy i stoczyły pojedynki oceniane przez sędziów. Do finału przeszły składy, które zdobyły najwyższe noty w swoich grupach.

 

Bezkonkurencyjny okazał się japoński team Florriorz i to oni wygrali główna nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy – 15 000 złotych, którą wręczyła wiceprezydent m.st. Warszawy, Renata Kaznowska. W finałowej bitwie przy ogromnym dopingu publiczności pokonali drużynę Predatorz, która przyleciała z Rosji i Kazachstanu. W sobotnich bitwach 1v1 bezkonkurencyjnie zaprezentował się zaś B-Boy Gravity, który w ostatnim starciu zmierzył się z Polakiem – Zawiszą Bielskill.

 

Jak co roku, atmosferę Warsaw Challenge podgrzewały także występy polskich i światowych gwiazd hip-hopu. Line-up pierwszego dnia festiwalu otworzył koncert Małpy, następnie mikrofon powędrował do rąk elbląskiego rapera VNM.Gdy Fort Bema gęsto wypełnili fani rapu, na scenę wszedł weteran polskiego hip-hopu DonGURALesko. Gwiazdą muzycznej sceny sobotniego dnia Warsaw Challenge był Grubson, który niezwykle energetyczną mieszanką rapu i elektrycznych, rockowych gitar rozgrzał publiczność do czerwoności. W niedzielę jako pierwszy zaprezentował się Hades, po nim scenę przejął rewelacyjny warszawski kolektyw JWP/Bez Cenzury. Ukoronowaniem wydarzenia były występy legendarnych gwiazd amerykańskiego hip-hopu. Najpierw publikę rozbujał set DJ’a Grandmaster Flash’a, miksującego klasyczne utwory z nowymi kawałkami, dobrze znanymi choćby fanom takich produkcji, jak The Get Down. Na koniec sceną zawładnął legendarny nowojorski zespół ONYX, tworzący niezwykle energetyczną muzykę w stylu hardcore rap.

 

Line-up uzupełniły także showcase’y – pokaz taneczny grupy Who If Not You oraz występ beatboxera Bladego Krisa, a na terenie imprezy czekały m.in. warsztaty taneczne i zawody skateboardingowe Miniramp Challenge.

 

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Breakdance to największa w Polsce i jedna z najważniejszych na świecie imprez promujących kulturę hip-hopową. Warsaw Challenge od kilkunastu lat przyciąga sympatyków rapu, pasjonatów tańca i poszukiwaczy niezapomnianych wrażeń.Łączy pokolenia wokół hip-hopu i ewoluuje wraz z nowymi ekipami tancerzy czy trendami w muzyce. Jedno się jednak nie zmieniawydarzenie to powstało z miłości do tańca, więc od początku jednym z najbardziej istotnych elementów imprezy jest konkurs dla B-boyów.

 

Organizatorem Warsaw Challenge było Miasto Stołeczne Warszawa, producentem wykonawczym Stołeczna Estrada.

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia:Dodając od nas, RapDumy, to chcemy powiedzieć, że faktycznie będąc tam, a na innych wydarzeniach/koncertach "hip-hopowych", można zauważyć ogromne różnice w definicji hip-hopu... Trochę przykre, ale Warsaw Challenge to dowód na to, że hip-hop nie umarł!

 

 

%MCEPASTEBIN%

×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów