Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Polski RAP Wengroove HIP HOP Festiwal - Relacja

Wengroove HIP HOP Festiwal - Relacja

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 10:00:49, 07 sierpień '17r.

"Hip-hopowy sukces"

Przez cały dzień ponad 12 tysięcy uczestników, a w kluczowym momencie ponad 6 tysięcy. To liczby, którymi mogą pochwalić się organizatorzy drugiej edycji Wengroove HIP-HOP Festiwalu, który odbył się w Węgrowie 22 lipca.


Praca w pełnym słońcu od 6 rano, niekryta satysfakcja i zbieranie owoców pięciomiesięcznych przygotowań. Pomimo całego ciężaru organizacyjnego, dzień festiwalu dla młodej ekipy był dniem ogromnej radości.
- To są momenty, które nakręcają do działania jeszcze bardziej. Kiedy patrzyłem, jak każdy z nas zasuwa od rana do nocy na wspólny sukces, ciężko nie czuć dumy i spełnienia. Kiedy teraz wracam myślami do drugiej edycji naszego festiwalu, mogę z dużym spokojem powiedzieć, że odnieśliśmy sukces, a jesteśmy przecież zupełnymi amatorami – mówił Adrian Majewski, lider komitetu organizacyjnego WHHF.

Nad powodzeniem planu pracował sztab ludzi, którzy poświęcali swój prywatny czas na dopinanie najmniejszych detali. W skład komitetu wchodzą: Adrian Majewski, Adam Sołowiński, Mateusz Majewski, Maciej Robak, Jakub Pietruczanis oraz Łukasz Gajewski. To właśnie te osoby od lutego czyniły starania, aby hip-hop ponownie, po rocznej przerwie, wybrzmiał na węgrowskim rynku.
- Pod kątem organizacyjnym wydarzenie przygotowane było dużo lepiej niż przed dwoma laty i z tego jesteśmy zadowoleni. Tak naprawdę progres zauważamy nie tylko w tej kwestii, bo przede wszystkim cieszymy się z bardzo dużej frekwencji. Według służb porządkowych, pod sceną w kulminacyjnym momencie było 3 tys. osób, a drugie tyle znajdowało się na samym terenie rynku – opowiadał prezes Fundacji Wengroove.

Kolejnym powodem do radości dla Adriana Majewskiego jest bezpieczeństwo wydarzenia, które stało na wysokim poziomie. Na szczęście, obyło się bez żadnych poważnych incydentów.
- Cieszymy się, bo festiwal przebiegał bardzo spokojnie, ani nasza ochrona, ani policja nie odnotowały żadnych znaczących incydentów – mówił Majewski.

Scena festiwalu była bardzo zróżnicowana. Tak naprawdę, każdy miłośnik muzyki rap mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie zod preferowanego pokolenia raperów. Nie zabrakło legend polskiego hip-hopu, ale także raperów będących aktualnie na topie. Głównymi wykonawcami w tym roku byli: Vixen, Te-Tris, Włodi, Pokahontaz oraz Kali, który zgromadził największą publiczność.


W tym roku Wengroove HIP HOP Festiwal kosztował organizatorów około 65 tys. złotych.
- Chciałbym podziękować wszystkim sponsorom, którzy zdecydowali się wesprzeć organizację tego wydarzenia. Dziękuje Miastu Węgrów, za to że przekazało na ten cel znaczące środki, bez których nie moglibyśmy nawet myśleć o organizacji tak dużego przedsięwzięcia. Dziękuję i mam nadzieję, że do zobaczenia za rok! – zakończył organizator.


 

×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów