Bank nasion marichuany
Bank nasion marichuany
Artykuły Polski RAP Pjus i jego ghostwriterski album

Pjus i jego ghostwriterski album

KOMENTARZY: 0
Marcin Nowak Marcin Nowak, 14:24:47, 10 sierpień '17r.

Pjus postanowił nagrać album... ghostwriterski.

Oznacza to, że wokale wykonały osoby pośrednie, wcześniej umówione przez autora tekstów.
Oto wypowiedź Pjusa w tym temacie:

"MÓJ NOWY ALBUM. SŁOWOWTÓRY? O CO TU CHODZI? #ocb #ocochodzi #backstage

Podsumujmy. Tak, będzie nowa płyta. Nie, nie rapuję już. Tak, wciąż piszę - inni (raperzy, wokaliści) wykonują moje teksty.
Gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla mnie? Robię za #ghostwriter #dyrygent #executiveproducer całości (napisałem wersy, wybrałem artystów, wybrałem muzykę, ba! - umawiałem nagrania), ale nie jest to płyta o mnie. Jestem gadułą (zapraszam do zadawania pytań, komentarzy i wniosków tu, na FB czy na żywo ) i lubię rozmawiać. No więc ta płyta jest rozmową. Ze sobą, ze światem, z ludźmi, z artystami.
Nawet jeśli podmiot liryczny jest jakąś częścią mnie czy zaproszonego wykonawcy (chyba tylko jeden numer jest od początku do końca pisany z myślą o tej osobie) to trzeba było wyjść poza nas. Poza rapowe selfie i ego
No więc nie ma nic o mojej chorobie jak na #LifeAfterDeaf (epitet głuchy pada raz - nie o mnie), o kobietach jak na #2cztery7 (jest nawet jeden bardzo kobiecy tekst o uczuciach ha!). Są słowa, poglądy, myśli. Są #SłowoWtóry. Jest ponad 20 osób na wokalu (#rap #śpiew), do tego prawie drugie tyle producentów, #DJ i instrumentalistów. Miejscami połaczyłem takie #duety, które spotkały się poraz pierwszy w studio #wow. Są różne #głosy, #style #flow ale jeden #autorwidmo #sztos #szaleństwo #nabogato
Niebawem z Alkopoligamia.com opowiemy Wam dokładnie kto i co będzie rapował/śpiewał Lubię pracę ze słowem. Bawić się (?) nim, zmieniać, przekształcać, obracać. Pierwsze teksty na ten album napisałem chyba 3 lata temu, ale nie trafiły do przysłowiowej szuflady - ulegały zmianom, żyły, a ich forma uksztaltowała się w momencie nagrania.
Mogę powiedzieć, że to dla mnie codzienność, bo od kilku lat pracuje jako copywriter i doskonale znam smak obserwowania jak ciasto aka idea rośnie - coś co urodzilo się w Twojej głowie, staje się wręcz namacalne.
Zwłaszcza moje oczko w głowie - tytuły jak np. znane Wam już Dans Fakabr czy Słowowtóry. To poetyckie neologizmy, metafory, zabawy słowne, skojarzenia i bon moty - słowotwórstwo. Są esencją tego projektu, tworzenia czegoś z niczego. Bo jak coś dopiero powstało, to nie ma tego w języku i trzeba jakoś nazwać. RIGHT? Słowa mają moc. Moc szukania nowych rozwiązań".

Co o tym sądzicie?

#TAGI

#Pjus
×

This is an alert box.

×

This is an alert box.

Przeczytaj więcej artykułów